İZMİR +90 232 449 29 89
BURSA +90 224 361 62 12
TREN

ÜRÜNLER

NEDEN ÇİZME FIRÇLAMA SİSTEMLERİ KULLANILMALI?

Konu Adı


22.05.2015 12:10:04

 Artık iyi bir ürün üretmenin en önemli koşullarından biri sağlıklı olması. Sağlıksız yiyeceklerin yol açtığı sorunlar hemen herkesin bilincinde. Bu nedenler firmalar çizme fırçalama üniteleri, sanitasyon hatları gibi işletme hijyenine katkı sağlayan ürünler kullanıyor. İşletmeler şunun bilincindedir; birçok insan lezzetten çok sağlığa önem verir duruma gelmiştir. Yemek yedikten sonra midesi bulanan bir insan buna sebep olan restoranı bir daha tercih etmeyecektir. Sağlıklı üretimin önemini inceleyelim;

Sağlıklı üretim yapılabilmesi için öncelikle sağlığın öneminin farkında olunması gerekir. Piyasada; daha çok kâr amacı ile sağlık kriterlerini önemsemeyen şirketler bulunmaktadır. Sanitasyonu önemsemeyen firmalar sonuçta daha çok zarar etmektedirler. Sanitasyona dikkat edilmediğinde, müşteri kaybı, çalışanların motivasyonunun azalması, yasal yaptırımlar gibi sonuçlar ortaya çıkacaktır.

cizme fircalama Hemen hemen her sektörde teknolojik gelişmeleri takip etmek olumludur. Eski yöntemlerde ısrar etmek veya ekonomik gerekçelerle yeni cihazları kullanmaktan kaçınmak işletmenin büyümesini engeller. Temizlikte de teknolojiden faydalanılmalıdır. Çizmelerin otomatik fırçalanmasını sağlayan sistemler, çalışanların işe başlamadan önce kolayca hijyenlerini sağlamaya yarayan sanitasyon hatları son derece faydalıdır.

Çizme fırçalama sistemleri temiz üretimin çok önemli olduğu gıda, ilaç üretimi sektörlerinde kullanılmaktadır. Bu ekipmanlar restoranlarda, üretim tesislerinde yiyecekleri zararlı maddelerden uzak tutar. İlaç üretiminde de piyasaya sunulan ilacın sağlıklı şekilde hazırlanabilmesi için üretim alanının sanitasyonun sağlanması gereklidir. Tüm bunlarla bilrlikte çalışanların eğitimleri, belirli aralıklarla eskiyen araç ve gereçlerin yenilenmesi gibi unsurlara da dikkat edilmelidir.