İZMİR +90 232 449 29 89
BURSA +90 224 361 62 12
TREN

ÜRÜNLER

HİJYENİK PASPASLAR NEDEN TERCİH EDİLMELİ?

Konu Adı


12.06.2015 15:58:27

Hijyenik paspasların neden tercih edilmesi gerektiğini anlatmadan önce bu hijyen araçlarının ne olduğunu ifade etmek gerekir. Hijyenik paspaslar genellikle sağlığın çok önemli olduğu yerlerde, dışarıdaki zararlı maddelerin içeri taşınmasını engellemek amacıyla kullanılır. Paspasların içindeki haznelerde dezenfektan madde bulunur ve basınçla birlikte bu dezenfektan madde ayakkabının altındaki kiri temizler. Hastanelerde, spor salonlarında, ilaç sanayisinde bu hijyen araçları kullanılmaktadır.

ÖNCE HİJYEN

Hangi sektörde olunursa olunsun çalışma alanlarının temizliğine önem verilmesi gerekir. Eğer çalışma alanı kir, toz içinde olursa çalışanlarda motivasyon kaybı yaşanır, verim azalır. İşyerinin hijyenini sağlamak için gerekli temizlik personeli bulundurmak, temizlik personelinin ihtiyaç duyduğu temizlik araç ve gereçlerini eksiksiz satın almak gereklidir. Bununla birlikte işletmedeki herkesin kişisel hijyenine dikkat etmesi ve düzenli çalışması firmada sanitasyonun sağlanmasını kolaylaştıracaktır. Bu paspaslar kullanıldıklarında dışarıdaki zararlı maddeler henüz işletmeye giremeden paspaslara takılacaktır. Bu da temizliği oldukça kolaylaştıran bir unsurdur çünkü henüz işyeri kirlenmeden önlem alınmış olur.

Hijyenik paspaslar temizliğe önemli katkı sağlasa da olumlu etkileri sadece hijyenle sınırlı değildir. Bir işletmenin hangi sektörde olursa olsun hijyene önem vermesi takdirle karşılanır. Örneğin yapışkanlı antibakteriyel özelliğe sahip paspaslar çoğu insanın alışkın olmadığı belki de daha önce hiç görmediği bir temizlik aracıdır. İşyerine bu paspaslar aracılığı ile giren vatandaşlar işletme hakkında olumlu düşüncelere sahip olacaklardır. Bahsettiğimiz bu ürün, bilgi işlem odalarında, kreşlerde, dişçi muayenehanelerinde kullanılmakta ve sanitasyona önemli katkı sağlamaktadır.