İZMİR +90 232 449 29 89
BURSA +90 224 361 62 12
TREN

ÜRÜNLER

HAVUZLARDA HİJYENİK PASPASLAR KULLANILMALI

Konu Adı


09.06.2015 12:59:27

Yazın en gözde mekanlarından biri de yüzme havuzlarıdır. Sıcaklardan bunalan insanlar kendilerini denizlere veya havuzlara atmaktadır. Aqua Parklar da dolup taşmaktadır. Havuzlarda hijyeni sağlamak en önemli unsurlardan biridir. İnsanların havuz seçimlerinde sağlık kriterine oldukça öncelik vermektedir. Havuzlarda gerekli ilaçlar kullanılmalı, soyunma odalarında hijyenik paspaslar tercih edilmelidir.

hijyenik paspaslarEğer hijyenik paspaslar kullanılmazsa çıplak insan ayağının temas ettiği bu noktalarda hijyen sağlanmazsa bulaşıcı hastalıklar kolayca yayılabilir. Böyle bir durumun yaşanması birçok insanın tatilini zehir edebilir. Doğal olarak havuz hizmetini sağlayan firmaya şikayetler yağabilir. Paspas kullanımının tek artısını hijyen olarak düşünmek hatalı olacaktır. Nemli zeminlerde birçok insan kayıp düşebilmektedir ve maalesef bu düşmeler kırıklarla sonuçlanabilmektedir. Paspasların nemli alanlarda bulundurulması hijyenin yanı sıra güvenliği de sağlar çünkü hijyenik paspaslara basıldığında kayma ihtimali çok aza inecektir. Havuzlarda temizliği sağlamak için bu cihazların kullanılmalı ve diğer tedbirler de alınmalıdır. Havuza girmeden önce ve havuzdan çıktıktan sonra duş almanın zorunlu tutulması gerekmektedir. Havuzda temiz mayoların kullanımına vatandaşlar dikkat etmelidir. Bulaşıcı hastalığı, vücudunda açık yarası bulunan kişiler havuza girmemelidir. Havuz temizleyicilerinden işletme için uygun ve gerekli olanlar seçilip kullanılmalıdır.

Hijyenik paspaslar sağlık için önemlidir bununla birlikte güvenlik de havuzlarda oldukça önemlidir. Cankurtaran bulundurulmalı, bireylerin birbirlerine su ile şaka yapmaları engellenmelidir. Bu eğlence yerlerinde en çok yaşanan problemlerden biri de yere çakılmaktır. Her yüzme alanının ölçüleri belirgin şekilde yazılmalıdır.